Prosinec 2008

Horský křistál

31. prosince 2008 v 21:26 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Používá se jako magické nářadí k vývoji jasnovidnosti, k obraně proti zlým duchům, přinášejícím nemoci. Paracelsus používal tento nerost při léčbě kamínků, k upevňování tkáně a páteře. Používá se také při chronických zánětech a špatné rekonvalescenci, mírní i nesouladné následky hojného používání antibiotik. Odstraňuje nánosy v cévách a tím je činí pružnými. Mírní vysoký tlak, sklon k mrtvici. Jeho pomocu můžeme využít i při polypech, problémech s kůží, kostmi, nehty. Posiluje logické myšlení, ostří smysly

Křištál

31. prosince 2008 v 21:24 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Sám název křišťál pochází z řeckého krystallos, což znamená led a chemicky je to oxid křemičitý, čili odrůda křemene. Je bezbarvý a průhledný, někdy mírně zakalený.
Tento kámen je znám již z neolitu, což je 12. tisíciletí před naším letopočtem. V době starověkého Říma se dodával na trh z Alp pod názvem zkamenělý led. Připomíná jej i Plinius st. Název quarz poprvé zavedl v r. 1529 Agricola.

Východní národy jej uznávaly jako kámen trpělivosti a dokonalosti a dokonce Tibeťané jej používali jako lék na rány. Brousily se z něj koule, které sloužily k magickým účelům. Léčily se jím bolesti žaludku i srdce a pití z křišťálové číše chránilo před bolestí zubů. Křišťál v ústech mírní žízeň. V buddhismu patří mezi sedm drahocenností.

V přírodě je velmi rozšířen. Historicky známou oblastí je Srí Lanka, Barma, Keňa, Madagaskar a hlavně Brazilie, v Rusku na Urale. Zvláště významné lokality jsou v Alpách, kde se těží. Nedaleko Münsteru byly nalezeny kříšťály o hmotnosti 700 kg. Můžeme objevit až 7 metrů dlouhé krystaly (z Madagaskaru).

Největším vybroušeným křišťálovým předmětem je koule o průměru 33 cm a o hmotnosti téměř 49 kg. Byla vybroušena v Číně z velkého bloku nalezeného v Barmě a nalezneme ji v Smithsonian Institutu ve Washingtonu. Tady také nalezneme největší drahokamově opracovaný křemen, brazilský křišťál asi o 7 tis. karátech.

Křišťál je symbolem průzračnosti a čistoty, stejně jako čistoty myšlenky a jasnozřivého ducha. Světlo, jež křišťálem proniká, je tradičním obrazem čistoty, moudrosti. Je obdivován mystiky, fantaztickými vyprávěči, stejně jako surrealisty.

Podle indické mineralogie se křišťál liší od diamantu pouze stupněm svého zrání - křišťál je nedostatečně "zralým" diamantem.

Hrdinové východu i západu se při hledání královské moci na konci temného lesa setkávali s křišťálovým palácem.

V oceánsko-australském a severoamerickém šamanismu je považován horský křišťál za "kámen poznání" uvolněný z nebeského trůnu a za nástroj jasnozřivosti šamana. Na Borneu šaman Dayak používal různé magické předměty, z nichž nejdůležitější byly křišťály (batailau) k vyhledávání duše nemocného.¨

Na ostrově Dobu (Melanézie) pozoruje léčitel osobu, která vyvolala nemoc v křišťálu. V Austrálii je horský křišťál, jenž hraje důležitou roli při zasvěcení léčitelů, nebeského původu. Často je považován za zlomek, který se oddělil z trůnu Nejvyšší nebeské bytosti. Stejně je tomu i u Negritů z Malacca. U Semangů a Dayaků používají šamani tento "kámen poznání", protože odráží vše, co přichází do duše nemocného, ale i kam duše nemocného zabloudila. U Negritů vidí léčitel v křišťálu rovněž nemoc. Podle nich je křišťál obydlen duchy, kteří jim ukazují nemoc.

V symbolismu u amerických indiánů je křišťál považován za posvátnou substanci nebeského původu, který vede k jasnozřivosti, moudrosti, věštění a schopnosti létat. Tyto průhledné nebo průsvitné kameny jako je křišťál, křemen, obsidián, diorit, byly tradičně prérijními Indiány používány jako talismany a zprostředkovatelé vizí - usnadňovaly trans, který dovoloval vnímání neviditelna. U Navahů horský křišťál zvedal Slunce - osvětlovače světa.U Májů kněží dávali zlomky horského křišťálu do medoviny a pak se probouzelo jejich vědomí a mohli číst v budoucnosti.
Horský křišťál byl ve velké vážnosti také u prvních křesťanů, kteří jej považovali za symbol Neposkvrněného početí. Ve Skotsku některé rody uchovávaly křišťálové koule, které považovali za kámen vítězství. Voda, ve které je omývali, byla používána jako lék pro zvířata a lidi. Horský křišťál je zejména v Austrálii a na Guinei považován za dešťový kámen par excellance. Podle Plinia byl již používán v antické medicíně, zejména na ledvinové nemoce.
Podle arabské tradice ochraňuje před nočními děsy.

Prei-litho, Orfeova bášeň o kamenech, opěvuje křišťál, jež je původcem plamene, milostné vášně, stejně jako vyvolává božskou lásku.

Jak v Austrálii, tak i na Západě, symbolizuje křišťál fluidní nebo zářivou látku z onoho světa, jiných úrovní, pro člověka neznámých. Představuje schopnosti dané člověku neviditelnem, jiným, nadsmyslným alternativním světem. V Jižní Americe je křišťál nazýván nebeským kamenem a je symbolem magické substance, která pronikne-li do očí a těla kněze, umožňuje vidět mimo vězení těla.
Podle většiny irských textů, přilétali poslové z onoho světa jako ptáci. Když však připluli po moři, používali skleněných nebo křišťálových člunů. Tyto materiály očividně symbolizují technickou dokonalost nedostupnou člověku. Průhlednost křišťálové lodi také symbolizuje nehmotnost cestovatele a duchovní charakter jeho poselství. Elfové jako například Cendrillon měli skleněné nebo křišťálové sandály. Křišťálový palác je archetypem snu a snění. Astrologicky je křišťál připisován Kozorohu, Lvu a Vodnáři.

Safír

31. prosince 2008 v 21:21 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Safír je kámen mnoha odstínů.Chrpově modrý kámen je nejvyhledávanější protože má tajemnou moc.Přináší nositelce štěstí v životě i v lásce.Modrý safír dokáže odhalit zradu a klam a to tak že se jeho barva zbarví do fialova.


Magnetit

31. prosince 2008 v 21:17 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Jiné názvy: magnetovec
Naleziště: USA, Itálie, Rakousko, Finsko
Magnetit se často používal a používá pro léčení těla i duše. Dávní léčitelé výrývali na magnetit různé magické značky a kameny pak přikládali na bolestivá místa. Často se používá pro telepatii, meditaci a vyvolává vize. Každý kdo má magnetit k sobě přivolává lásku, oddanost a dokonce i věrnost (dokonce by jste měli být k sobě schopni přitáhnout cokoliv co chcete). Také pomáhá při potlačování nechativních pocitů jako jsou strach či zlost.

Měsíční kámen

31. prosince 2008 v 21:15 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Měsíční kámen je vlastně vznostným názvem pro achát. Tento kámen se dokonce dá najít i u nás. (Doporučuji oblast kolem Kozákova) Jedná se o polodrahokam který byl nošen pro dlouhý život, úspěch, štěstí a měl by vám pomoci i pro získání dobrých přátel. Ve středověku by vám ho naordinovali na mor, epilepsii a náměsíčnost. Dokonce prý zmírňuje následky kouření a zpomaluje působení jedovatých látek na organismus . Nošení achátu má příznivé účinky proti skleróze. Achát je často spojován s Měsícem od toho název Měsíční kámen. Kdysi lidé v achátu hledali bohy a jsou mu tedy přisuzovány různé magické schopnosti. Achát by měl dokázat odvrátit špatné počasí a pomoci při sportu. Také pomáhá pro získání okultistických schopností a povznesení se nad problémy. Jedná se o jeden z barevně nejrozmatitějších a podle mě nejkrásnějších kamenů (jeden dokonce zdobí plochu u PC=)).


Pyrit

31. prosince 2008 v 21:12 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Naleziště: Španělsko, Hromnice (ČR)
Pyrit má velmi často zlatavou barvu a proto se mu také říká zlato hlupáku neboť si ho hodně lidí se zlatem plete. Pyrit svému majiteli přináší peníze (pokud ho budete nosit v peněžence tak rozmnožuje peníze) a prosperitu. Tento kámen je zasvecen slunci a také přináší naprostý úspěch ve všech oblastech. Tento kámen náleží ke znamení lva.
Pyrit také často pomáha rozpoznat dobro od zla a učí umění akceptovat názory druhých. Pyrit se nesmí nosit na holém těla či máčet ve vodě. Nabít se dá pomocí křišťálu na nepřímém slunci.

Růženín

31. prosince 2008 v 21:10 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Růženín je jak už barva napovídá růžový někdy může být i průhledný. Je to kámen lásky který zklidňuje velké emoce a posiluje přátelství. Utěšuje a léčí všechny psychické poruchy a stavy vycházející ze ztráty lásky.Růženín je kamenem znamení Vah a Býka. Dále je také základním kamenem u srdeční čakry.
Kámen by se měl čistit po každém použití pokud ho používáte k léčeni, pokud ho máte pro ozdobu stačí čistit jednou týdně. Růženín se nabíjí na nepřímém slunci po dlouhou dobu.


Ametyst

31. prosince 2008 v 21:08 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Naleziště: Podkrkonoší
Ametyst je považován za kámen čistoty a meditace. Pokud si ho vložíte pod polštář tak zahání noční můry a vyvolá věštecké sny. Je zasvěcen planetám Jupiter a Neptun a jeho elementem je voda. Ametyst zahámí pocit viny a sebe klamu a pomáhá při různých závislostech jako je například alkoholismus či drogy. Dalším jeho užitím je to že chrání majitele před zraněními a zloději. Uložený u tarotových karet či runových kamenů zvyšuje jejich energii. Magické poháry z ametystu vyhánějí soužení a zlo. Dnes se ametyst používá hlavně u kouzel krásy. Ametyst se očišťuje ve vlažné vodě nebo v misce s křišťálem. Pro nabití ho stačí položit na nepřímé slunce
Troška historie: Ametysty ve kterých byl vyryt medvěd se nosily pro ochranu. Ametyst se také navlhčoval slinami a otíral se o pokožku k odstranění pupínků

Chalceol

31. prosince 2008 v 21:06 | endy (autor blogu...) |  Karma
Chalcedon je považován za kámen řečníků. Pokud na něj dýchnete a pak se ho dotknete jazykem bude vám dán dar výřečnosti. Pokud ho budete nosit na krku na řetízku pomůže vám překonat strach a trému při mluvení. Chalcedon také dokáže odrazit psychické útoky, přináší sílu a moudrost. Chalcedon celkově uklidňuje naši mysl, pocity, přepjaté nervy a rozrušení. Tiší beznaděj, posiluje víru v lepší zítřek, učí nás žít lehce a přirozeně. Chalcedon se očišťuje ve vlažné vodě a nabíjí se na Slunci kde se nechává delší dobu.


Citrín

31. prosince 2008 v 21:05 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Citrín je kamenem Slunce a přinese do vašeho života vnitřní klid, pocit bezpečí, pocit svěžesti, zdraví. Také dokáže tišit neklidné srdce a projasnit mysl.Nosí se pro ochranu a také dokáže zbavovat strachu který vás v noci přepadne. Citrín se musí čistit po každém použití a to vlažnou vodou. Pokud ho chcete nabít stačí položit na chvíli na přímé sluneční světlo. Citrín povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje také schopnost komunikace a tvořivost. Často se také používá protože eliminuje snahy po sebepoškozování. Je to prostě kámen který vás dovede k harmonizaci celého vašeho světa.

Karneol

31. prosince 2008 v 21:03 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Karneol je považován za kámen krve díky jeho červené barvě a tomu že zastavuje krvácení a tiší rozbouřenou krev. Karneol se také používá pro harmonii a při meditacích. Je symbolem tepla a životní energie Země. Díky tomu probouzí vitalitu a tvůrčí schopnosti. Často pomáhá pří nedostatku motivace. Karneol tisí zlobu, vztek a dodává sebedůvěru. Karneol se také nosí pokud nechcete aby vám druzí četli myšlenky. Karneol se očišťuje ve vlažné vodě a nabíjí se dlouho na přímém slunci.
Troška historie: V době renesance do karneolu vyrýval meč. Tyto amulety se schovávali v domech a chránili před kouzly, ohněm a blesky.


Lazurit

31. prosince 2008 v 21:01 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Lazurit je kamenem meditace a proboouzí věštecké schopnosti. Také se používá pro zvýšení psychyckého vědomí. Dodává pocit jistoty a bezpečí a také ukazuje směr správné cesty. Lazurit tiší bezdůvodné pocity strachu a nejistoty, odstraňuje citové a zdravotní blokády. Kámen se musí čistit po každém použití ve vlažné vodě a nabíjí se krátce na přímém slunci.

Obsidán

31. prosince 2008 v 21:00 | e |  Kouzla kamenů
Obsidián je přírodní sopečné sklo vzniklé prudkým ochlazením lávy. Obsidián ochraňuje nositele před špatnými vlivy ale dokáže také pomáhat špatným lidem se špatnými úmysly. Je to kámen plný rozporů. Dokáže dodat víru ve vlastní schopnosti ale na druhou stranu dokáže vyvolat i deprese. Obsidián dokáže také rozpoutat mocné síly které nelze zvládnout a proto by měl být nošen s křišťálem kter schopnosti ale může i vyvolávat deprese. také rozpoutat síly, které nelze zvládnout. Proto by měl být vždy nošen spolu s regulujícím křišťálem. Obsidián je silný ochranný kámen který dokáže chránit před astrálními bytostmi které by vás chtěli napadnout
Troška historie: Řekové věřili, že obsidián je kamenem pro skalní realisty, kterým dopomáhá rozvíjet fantazii. Indiáni pokládali obsidián za ochranný kámen před zlem.


Tyrkys

31. prosince 2008 v 20:58 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Tyrkys rozptyluje negativní pocity. Je to silný ochranný kámen před zlými silami, před černou magii, zářením a spodními proudy. Pokud váš kámen změní barvu znamená to že vás varuje před změnami zdravotního stavu či před osudovými ranami. Pokud potřebujete ochranu před násilím stačí nosit tyrkysový prsten.Tyrkys nenosíme trvale přímo na těle a po každém použití je třeba ho očistit. Aby si odpočinul stačí ho položit na několik dní na půdu. Tyrkys se nabíjí na nepřímém slunci.

Rubín

31. prosince 2008 v 20:57 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Rubín je kamenem života, srdce, lásky a síly. Proto také rubín náleží elementu ohně. Podporuje intuici a sebevyjádření. Rubín vás také ochrání před veškerými negativními vlivy okolí a dá vám sílu překonat překážky všedního života. . Rubín se čistí pod tekoucí vodou a nabíjí 2 hodiny na slunci.
Troška historie: Ve 13. století se na kameny ryly podobiny draků nebo hadů. Jejich účelem bylo přinést vlastníkovi bohatství. Ve staré Indii se tradovalo, že pokud budete nosit rubín tak vám zprostředkuje nezranitelnost a ochranu před všemi kdo vám chtějí ublížit.


Topaz

31. prosince 2008 v 20:55 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Topaz se používá pro pročištění nervového systému a také utišuje mysl. Topaz pomáhá zbavit se různých závislostí jako je kouření či alkohol. Čistíme ho ve vlažné vodě a nabíjí se na přímém slunci.

Smaragd

31. prosince 2008 v 20:54 | endy (autor blogu...) |  Kouzla kamenů
Smaragd je drahokam hojně užívaný do různých šperků. Symbolizuje očistu a spojuje člověka s duchovnem. Smarad dokáže utišit deprese, smutek a stres. Výborně taky posiluje paměť. Smaragdová voda dokáže vyhladit vrásky. Smaragd by měl být jen v blízkosti křišťálu a nebo diamantu. Smaragd se čistí po každém použití vlažnou vodou a nabíjí se na přímém slunci.

Zdroj: darkprincess.blog.cz

Vše o spiritualních tabulkách

31. prosince 2008 v 20:38 | e |  Duchové
Cílem tohoto článku bude seznámit vás o používání spiritistické tabulky na vyvolávání duchů a pochopit smysl takového jednání. Často se ptáte, jak se cítí ten, který používá tabulku...
Cílem tohoto článku bude seznámit vás o používání spiritistické tabulky na vyvolávání duchů a pochopit smysl takového jednání. Často se ptáte, jak se cítí ten, který používá tabulku jako nástroj ke komunikaci s duchy. Myslím si, že je čas napsat něco o pozadí takových činů.

Spiritistická tabulka je nástroj, používaný k hledání informací z nehmotného světa. "Ouija Board", jak je běžně v cizině nazývaná, je kombinací francouzského slova oui a německého ja, což značí ano. Je to komerční výrobek, prezentovaný jako napůl hra a napůl seanční nástroj.

Profesionální media a spiritisté mají tendenci odsuzovat používání tabulky, myslí si, že takovéto vyvolané bytosti jsou pravděpodobně nízkými duchy, kteří se více zaměřují na něco jiného, než poskytování přesných informací. Kritiky na tabulku, která se vyskytuje ve většině destinací křesťanství říkají, že používání je nebezpečné a že to je nástroj Ďábla. Ti, kteří obhajují využívání tabulky pro komunikaci s duchy tvrdí, že tak, jako i další formy věštění, toto je pravá cesta k objevení podstaty věci, moudrosti a pravdy.

Myslím si, že nejčastější odpovědi pocházejí pravděpodobně z podvědomí experimentátora. Ručička, nebo destička, užívaná na desce je taky známá a často se pohybuje po desce a vymyká se vaší kontrole, jako by pohybovaná nějakou neznámou silou. Po použití tabulky někteří tvrdí, že jsou vyčerpáni vnějšími činiteli, kontaktovanými skrz tabulku.

Předchůdce spiritistické tabulky se datuje již z dávných dob. Před narozením Confucia, kolem roku 551 před n. l., byly používány podobné způsoby komunikace se zemřelými. V Řecku, během období Pythagorase, 540 let p. n. l., byly takovéto pomůcky (kolečko a znaménko) používány pro věštění a kontakt s neviditelným světem. Posouvající tabulka se začala používat až v 19. století. Starověký Řím používal podobné způsoby kontaktů už ve třetím století a ve třináctém století toho využívali Mongolové. Někteří Američané-domorodci používali tabulku k lokalizaci ztracených věcí a osob a k získání spirituálních informací.

Pohyblivá destička se objevila v Evropě roku 1853. Míníme tím tak zvanou malou desku, používanou ve Francii. Vynález pohyblivé planžety je připisován nesporně spiritualistické osobě se stejným jménem, M. Planchette. Během druhé světové války se stala tabulka extrémně oblíbená, a to hlavně kvůli možnosti komunikovat s milovanými osobami, zabitými ve válce. Spiritualismus byl v období obnovy a tabulka se stala nepostradatelná. V roce 1966 William Field prodal patent jisté společnosti v Beverly, státu Massachusetts. S obnovou zájmu o okkultismus v roce 1960 a 1970 tabulka získávala na popularitě, ačkoliv společnost zdůraznila, že tato tabulka slouží pouze pro zábavu, jako hra.

Na poli parapsychologie, užívání tabulky je považováno jako forma automatismu nebo nevědomé aktivity, která sbírá a zesiluje informace z podvědomé mysli. Kritikové říkají, že uživatelé nemají žádnou kontrolu nad silou, která má být uvolněna, výsledkem mohou být deprese a psychózy. Edgar Cayce to nazval "nebezpečnou hračkou".

Někteří psychologové říkají, že zde není žádné nebezpečí v případě používání, pouze pověrčivost a strach může způsobit negativní výsledek. Na druhou stranu, démonologové říkají, že je to vstupní brána do pekla, otvírajíc bránu pro démony do našeho světa. Zde by měl každý zvážit varování a rizika, která jsou zde nastíněna, chce-li používat tabulku. Bohužel, nemůžeme začlenit užívání tabulky do odborných výzkumů a bádání tak, jak jsme zvyklí v jiných případech, protože nevyužíváme služeb psychických a nemáme pevný základ. Informace, které dostáváme, jdou přes naše smysly a elektronické vybavení, které by nám dalo důkaz neviditelných bytostí, prostě neexistuje. Jestli-že se spoléháme na využívání tabulky, nezvyšuje se naše přirozená schopnost rozpoznat spirituální současnost a nerozvíjíme naší úroveň podvědomí, i když bychom to potřebovali. Používáním vykonstruovaných myšlenek kontaktů s duchovní sférou, která nám negarantuje, že informace jsou pravdivé, omezují naše schopnosti, závisející na něčem, co je venku mimo nás a co nemáme pod kontrolou. Využíváním našich přirozených schopností zbystřujeme naše smysly a zvyšujeme naše vědomí a rosteme v bytosti, kterými chceme být.

Mějte na paměti, že nebezpečí nastává při komunikaci s takzvanými "nízkými duchy", nebo duchy "zlomyslnými", kteří pobývají na Zemi. Jsou podobní kriminálním živlům nám dobře známým z našeho světa, kteří si ponechali nepřátelské emoce ve chvílích smrti. Nemáte žádnou kontrolu nad tím, kdo vám odpovídá, když vyvoláváte duchy skrz tabulku Ouija.

My všichni se rodíme s psychickými schopnostmi. Jako dospělí využíváme pouze polovinu našeho mozku. Nepodivovali jste se někdy nad tím, proč tomu tak je? Když se vyvíjíme v dětském věku, začínáme se učit, učíme se, co je logické a co nikoli, důvodně si vše analyzujeme, což má za úkol levá hemisféra našeho mozku. Pravá polovina instinktivně zná odpovědi, zatímco levá teorizuje a odpovídá. Stále však strávíme roky trénováním levé polokoule učením se věcí a udržujeme si cenné informace pro dospělý věk. Co se však stalo mezitím s naší intuicí a psychickými schopnostmi? Ve většině případech vyhasly, nebo upadly do pozadí našeho podvědomí, kde nemohou růst, ani se rozvíjet. Ochotně akceptujeme termín "ženská intuice", ale většinou s úsměvným podtextem. Ve skutečnosti je to část našich přirozených schopností, která je naší součástí a později se vytrácí a my vstupujeme do "tradičního života".

Lidé, kteří mají doma malé děti, často nám říkají, že slyší, jak si jejich dítka hovoří a smějí se s někým, kdo tam vůbec není. Vidí věci, které my dospělí nevidíme a slyší věci, které my nemáme schopnost slyšet. Hovoří s neviditelnými kamarády, viditelným pouze jim, ale mohou být skuteční, ve spirituálním smyslu?

Jako dospělí nemáme automatickou možnost rozvíjet takové schopnosti do uspokojivého stavu bez tréningu. Je zde spousta svépomocí, instrukčních knih a poslechových kazet volně dostupných pro výuku, např. "jak rozvíjet a využívat naše přirozené nadání". Více a více respektovaných autorů a badatelů odhalují, že je to pravda a ukazují nám způsob, jak rozvíjet tyto schopnosti, které jsme získali po narození. Světem hýbe vyspělá technika, uspěchané tempo a my v tom zapomínáme nalézt sami sebe a obejmout toho, kdo je uvnitř nás.

Rozvíjením schopnosti soustředění stáváme se citlivějšími k ostatním lidem a k prostředí, prohlubujeme naše podvědomí a nalézáme mír a rovnováhu uvnitř nás. Naše vnímání pozvolna přechází do mimosmyslového. Používáním těchto schopností, které kdysi patřily mezi spící a nemohly být žádným způsobem rozvíjeny, najednou shledáváme, že vlastně vůbec nepotřebujeme žádnou spiritistickou tabulku ani žádné jiné nástroje, které se tak snadno vymykají naší kontrole.

Není to tak obtížné, jak se zdá. Jde pouze o to vyčlenit si nějaký čas na koncentraci a naučit se, jak využívat efektněji obě mozkové polokoule. Většina si nepřipouští, že tohle je klíč. Jaký smysl má vlastnit velký dům, když obyvatelé využívají necelou jeho polovinu. To samé je i s naší myslí. Nesmíme procházet životem a používat jen půlku z celého mozku, který nám byl dán. Zvažte to, až příště budete hledat tabulku pro vyvolávání duchů, nebo se pídit po záhadách života po životě. Odpovědi jsou tady, uvnitř nás, stačí nám pouze natáhnout k nim ruku.

Zdroj: darkprinces.blog.cz

Lov duchu !!!

31. prosince 2008 v 20:36 | endy (autor blogu...) |  Duchové
Nejlepší čas pro pořízení fotografií duchů je po setmění a pozdější doba. Chce to mít temné pozadí večera jako kontrast, když se spustí blesk fotoaparátu a vyzdvihnout do popředí objekt, který...
Mezinárodní společnost "Ghost Hunters" učí své členy, že "Duchové jsou všude!". Přemýšlejte, co Vám tímto chceme říct. Tvrdíme, že duchové jsou všude, nejenom ve starých, hrůzu nahánějících domech, nebo na odlehlých hřbitovech. Duchy nemusíme vyhledávat na takových typických místech, ale klidně v nových budovách a domech.

Pojďme prozkoumat, proč by se duchové měli zjevovat na uvedených místech. Duch mohl žít, nebo pracovat na daných místech během svého života a zamiloval si to tak moc, že se po smrti nechtěl vzdát budovy, apartmánu nebo jiného obývatelného komplexu. Toto je častý příklad historických budov, kde nynější obyvatel může stále vidět pohybovat se po domě "bývalého majitele".

Učíme, že duchové mají inteligenci, emoce a názory stejné, jaké měli za života. Jestli-že milovali nějaké místo, nebo dům za svého života, pak ho milují stejně i po smrti a nechtějí se ho vzdát. Myslíte si, že jsou prokletí? Samozřejmě, že ne! Zamyslete se nad vaším životem. Žili jste někdy v nějakém domě, nebo na nějakém místě, ke kterému vás vázalo nějaké pouto a vy jste jej nechtěli opustit? Nezapomínejte, že duchové jsou odrazem svých pozemských životů, jen pozbyli těla.

"Duchové jsou všude!", prohlašovali jsme tento koncept v ABC News v roce 1994 poté, co jsme natočili třicetiminutovou pasáž filmu o Hledání Duchů.

Nepotřebujete znát polohu tajemného domu, nacházejícím se ve vašem městě, abyste našli přítomnost ducha. Můžete jít kdekoli a nalézt ho. Jsou všude. Zastavte se na libovolných místech a prociťujte atmosféru. Tyhle a taky tamty jsou očividně místa, kde se zdržují duchové.

Nejlepší čas pro pořízení fotografií duchů je po setmění a pozdější doba. Chce to mít temné pozadí večera jako kontrast, když se spustí blesk fotoaparátu a vyzdvihnout do popředí objekt, který fotíme. V našem případě to jsou duchařské anomálie. Jistě, nejlepší způsob je použití kamery s nočním viděním.

Naplánujte si vaše pátrání v Novu, nebo úplňku, abyste byli co nejúspěšnější. Nejspíš shledáte, že v první dva, či tři dny ze zmíněného období budete mít nejlepší úspěch. Tento lunární cyklus vytváří nejsilnější geomagnetické pole Země. Duchové jsou elektromagnetičtí v přírodě a jako část elektromagnetického spektra využívají geomagnetické pole ke svým projevům. Také, když přichází bouře, duchové jsou více aktivní.

Dobrý lov.


Mše duchů

31. prosince 2008 v 20:32 | endy (autor blogu...) |  Duchové
Jedna z duchařských pověstí vypráví, že kdysi dávno v adventu se jedna selka z Růžového údolí u Krupky chystala jít ráno do kostela sv. Prokopa na roráty. Jelikož mše začínala vždycky velmi brzy ráno, šla si lehnout poněkud dříve, aby nezaspala. Když se probudila, ručičky na hodinách stály a venku byla pořád tma. A tak ze strachu, aby nezaspala, se raději už vydala na cestu. To ovšem netušila, že je teprve půlnoc. Když přicházela ke kostelu, již zdálky viděla, že jde přece jen pozdě. Kostel byl osvětlen, vrata otevřena a bylo již skoro plno. Proto si sedla do poslední lavice, aby nerušila ostatní. Otevřela zpěvník a chtěla začít zpívat, když ji náhle přepadla jakási úzkost. Rozhlédla se kolem sebe a uviděla samé známé tváře. Ne však tváře těch, s nimiž se denně stýkala, ale tváře známých, kteří byli již dávno pochováni. Chtěla okamžitě utéci, ale nemohla se najednou hnout z místa. Konečně zaznělo "Ite missa est". To už jí dávala nejbližší sousedka znamení, aby co nejrychleji odešla. Zvedla se tedy k odchodu, ale sotva došla ke dveřím, mše právě končila. Rychle se ohlédla a krev jí ztuhla v žilách. Všichni umrlci se k ní totiž kvapem blížili. Na nic nečekala a dala se na útěk. Když se dostala k hřbitovním vratům, podařilo se jednomu z nebožtíku dostihnout ji a chytit za plášť. Shodila jej a vrhla se za hřbitovní vrata. V tom okamžiku odbíjeli hodiny v Krupce jednu po půlnoci. Světla v kostele zhasla, dveře se s hřmotem zavřely a žena stála sama ve tmě. Když se vzpamatovala, utíkala celá vyjevená rychle domů. Když šli ráno lidé do kostela na jitřní mši, našli na každém hrobě útržek z pláště (že by se touto pověstí nechal inspirovat i Erben při psaní "Svatební košile"?), který selka ze sebe v poslední chvíli shodila. Ta byla ještě i doma tak smrtelně vystrašená, že musela ulehnout, těžce onemocněla a brzy zemřela, přičemž byla pochovaná na hřbitově duchů u kostela sv. Prokopa v někdejších Kirchlicích.

Půlnoční štědrovečerní mši duchů popisuje i Anatole Le Braz, kdy se jeho dědeček vracel z Paimpolu, kde si byl pro peníze. Když přijel ke zříceninám staré kaple, uslyšel bít půlnoc a vzápětí zvon svolávající na mši. Kaple stála v měsíčním světle jako nová a on žil v domnění, že ji zřejmě opravili. V kapli bylo plno lidí, ale naprosté ticho. Kněz upřeně zíral na dědečka a ten pocítil jakousi tíseň. Jako jediný z přítomných pak přijal svaté přijímání a kněz mu řekl: "Tři sta let jsme již zakleti a čekali jsme na někoho, kdo nás vysvobodí." Svíce zhasly a dědeček se ocitl sám ve zříceninách staré kaple. Za čtrnáct dní zemřel.