Říjen 2008

rady pro vyvolávání duchů

12. října 2008 v 12:27 Duchové
  1. Nejlepší čas na vyvolávání je od 6 hodin v noci, nejlépe aby už venku byla tma.
  2. Při vyvolávání je nejlepší na sobě mít černé oblečení, nebo stačí černý hábit.
  3. Vyvolávání získá tajemný nádech, jestliže zakryjete lampičku kusem červené látky a potom ji rožnete, je to na vás.
  4. Nechte si otevřené okno, aby mohl duch přijít i odejít (podle mě je to blbost protože dchové by měli procházet zdí takže oknonepotřebují mít otevřené) jde o efektivnost takže se torzhodněte vy aby ste zase třeba neumrzly :o))
  5. Nejlepší vyvolávání je vždy při svíčce (samozřejmě jich může být víc než jedna)
  6. Čím více osob, tím to je lepší (to sohlasím)
  7. Pro efektní vyvolávání můžete dokola rozdělat malé čajové svíčky

Jak vyvolávat duchy

12. října 2008 v 12:23 | endy (autor blogu) |  Duchové
Je mnoho způsobů, jak vyvolávat duchy, proto vám uvedu jen nějaké. Sami si vyzkoušejte jaké vyvolávání vám bude nejvíce vyhovovat a podle něj se řiďte.
a) Nejprve si vytvoříme úplně kompletní abecedu i s háčky. Poté k tomu ještě přidáme: ano, ne, nevím, číslice od jedné do deseti. Připravíme si skleničku z čirého skla a ne moc velkou. Nyní abecedu rozdáme dokolečka na hladký povrch, po kterém by sklenička lehce jezdila. Jeden z vás uchopí skleničku a řekne: "Vyvoláváme tě duchu (jeho jméno), prosím přijď mezi nás" a foukne do skleničky a položí ji doprostřed kruhu abecedy otočenou tak, aby byl otvor skleničky na desce. Jakmile toto dořeknete musíte všichni, kdo vyvolávají položit lehce ukazováček na skleničku. Po chvilce se zeptáte jestli je duch přítomen a on by měl najet na "ano" poté se můžete ptát na jakékoli otázky. A nezapomeňte mu vždy poděkovat. Když ducha chcete odvolat, tak řeknete "odvolávám" a pustíte prsty za skleničky a skleničku otočíte.
b) Sedneme si do kruhu a chytneme se za ruce. Zavřeme oči. Opakujeme 3x "Vyvoláváme tě duchu (jeho jméno) prosíme tě přijď mezi nás" pak se ho zeptáme: jestli jsi zde přítomen, udělej znamení, kterého by jsme se nebáli. Potom se ptáme na otázky, ale tak , aby se na otázky dalo odpovídat ano a ne. Ukázka: Budu někdy bohatá? Jestli ano, tak uděl znamení.


duchové-video

12. října 2008 v 12:04 Duchové


1) co je to ghotic

6. října 2008 v 18:47 Moda a styl
KDO JSOU TO GHOTICI?
Toto je asi nejtěžší otázka, pro nejednoho člověka a to dokonce i pro samotné gotiky. Kolikrát jsem spatřil na internetové diskusi hlouček vyznavačů "gothic stylu", jak se snaží najít definici gotiky a gotického stylu.
Někdo si myslí, že "gothic style" je postavený především na určitém způsobu vnímání okolního světa. Zástupci "gothic style" se považují za něco, co nezapadá do dnešní doby.
CO JE TO GHOTIC?
Gothic ve své zjednodušené formě je subkultura. Skupina lidí, kteří se cítí dobře ve společnosti podobně orientovaných lidí. Neexistuje však žádná specifická věc, která definuje čím se člověk stává gotikem. Snad jen oblibou "mnohdy závislostí" na černém "temném" oblečení. Lidé v gotické scéně mají odlišné názory na hudbu, jsou různého náboženství, mají rozličná zaměstnání, zájmy a módní vkus. Ale přesto je cosi spojuje. Někteří jsou melancholičtí, citliví a křehcí. Jiní mohou být arogantní, přímočaří a tvrdí ve svých názorech a přesvědčení. Avšak čemu vlastně věří a co vyznávají?
PROČ JSOU LIDÉ GHOTICI?
Většina gotiků se stává gotiky, protože se cítí být "nebo skutečně jsou" odlišní od ostatních. Chtějí žít podle svého vlastního rozhodnutí a mnohdy se nemohou zařadit do "normální" společnosti. Gotici mají svobodnou mysl a neakceptují morální pravidla "stádní" společnosti. Gotici však rádi naslouchají ostatním a potom si vytvářejí vlastní názor. Gotici se také především, proto, že nejsou právě nejsnadněji přijímáni okolím, pro svůj styl oblékání a projevu, rádi shlukují do skupin - "gothic párty". Tato síla, vyplývající ze shromažďování podobně smýšlejících osobností, má dobrý efekt pro obě strany, pro individualitu gotiků i okolní společnost. Mezi gotiky panuje velice přátelská atmosféra, protože jsou jeden druhému oporou a necítí se vedle podobně zaměřených jedinců, tolik odsunutí od společnosti. Utvářejí si tak vlastní menšinovou společnost gotiků.
GHOTIC POVĚRY?
V současnosti existuje mnoho podob "gothic style" a mnoho pověr gotikům přisuzovaným. Vypadá to tak, že každý gotik si vysvětluje pojem "gothic" podle svého a společnost si vysvětluje "gothic styl", také podle svého. Kolik gotiků tolik definicí "gothic style". Kolik lidí tolik názorů. Někdo tvrdí, že se gotici podobají svým stylem oblékání. Jiní tvrdí, že "gothic style" drží pohromadě hudební styl, který gotici poslouchají. Jeden tvrdí, že gotici jsou satanisté, druhý, že jde jen o exhibicionisty a pozéry. Avšak všechny tyhle pověry jsou naprosto neplatné. Jeden gotik se Vám může utlouct po hudební skupině 13.století a druhý se jde při produkci této hudby raději vyzvracet.
JAKÝ DRUH LIDÍ JE NEJVÍCE V GHOTIC STYLU?
Není žádné spojitosti ani podobnosti v tom, kdo se stane gotikem. V "gothic style" najdete vysokoškoláky, doktory a právníky, techniky a montéry, podnikatele i prodavače, číšníky i elektrotechniky. Také věk nehraje v "gothic style" žádnou roli. Potkal jsem mladé gotiky jenž ráno vstávají do školy i dospělé ženy a muže, kteří postávají ve svých černých róbách u baru se sklenkou vína v ruce a naslouchají temnému soundu na "gothic party".
OBLEČENÍ A MAKE-UP GHOTIKŮ
Nejčastější variantou barvy vlasů u Gothů je černá či modročerná, můžeme se ale setkat i s kteroukoliv jinou barvou, např. červenou, fialovou či blond. Černá však nejlépe kontrastuje se světlou pletí a poukazuje na protiklady světla a tmy. Na délce vlasů či účesu v podstatě nezáleží, důležité je cítit se dobře, ale v módě bývají vlasy velmi dlouhé a rovné, či se zastřiženou ofinou.
Na Gothic srazy je vhodné nosit kreativní, výstřední účesy s ozdobami, o kterých bude řeč později. Tady obvykle platí, že čím delší vlasy, tím bláznivější účes se dá vymyslet a vytvořit.
I Gothové si snaží držet světlou pleť, nebo ji dotvářet bílým pudrem.Bílá pleť dodává na jemnosti a tajemnu, které je s Gothicou nepochybně spojeno, vzniká tak jistý "wamp look", který vyvolává mrazení v zátylku..
Navrch nesmíme opomenout rty. U žen je nejčastější krvavě rudá rtěnka, která je tečkou za "wamp lookem". Běžná je ale i rtěnka černá, kterou na Goth srazy používají občas i někteří muži.
Aby byl vzhled dokonalý, je dobré myslet na oči, brány do duše. Ty se při běžném nošení obtahují černou tužkou a zvýrazňují řasenkou, při zvláštních příležitostech se ale líčí výrazněji, používají se kontaktní čočky nebo umělé řasy.
Líčení, účes, oblékání...to vše záleží na kreativitě každého jedince. Cílem bývá dosáhnout tajemného, nadpozemského looku, jenž odpovídá životnímu stylu Goths. Není to však pravidlem. Najdou se Gothové, které prostě a jednoduše poznáte až na Gothic párty...


historie ghitic

6. října 2008 v 18:44 Moda a styl
Moderní "gothic style" vznikl na začátku 80.let jako část punkové subkultury (která byla sama o sobě odmítnutím většiny společenských hodnot). Pojem "gothic" poprvé použil manažér skupiny Joy Division - Anthony H.Wilson. Další podporou pro "gothic style" byli filmy a hudba. Například film "Vrána" pomohl hodně prosadit tento temný a depresivní životní styl. Časem vzniklo velké množství dalších zajímavých gotických filmů a množství gotických kapel, např.(CRADLE OF FILTH, MORTIIS, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY………..) Od 80.let se "gothic style" příliš nezměnil, přibylo pár hudebních těles a obohatila se i móda. Přibylo více latexu a obojků na krku. "Gothic style" je často svázán s fetišismem, guma, latex, velmi odvážné a erotické oblečení. Potlačení pohlavnosti, (muži v sukních, korzetech a s nalakovanými nehty - ženy v těsných kožených kalhotech a ověšené řetězy.) V každém městě se snad dnes najde skupinka gotiků.
"Gothic is live!"

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/13/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Neco malo o ghotic

6. října 2008 v 18:42 Moda a styl
spůsob života, hudby, myšlení, být sam/a sebou. Ghot se vyznačují předevšív make-upem, oblečením.Make-up mají především černý.Mají černě namalovanou pusu, oči, a bíle napudrovanou pleť(můžou být i jinak namalovaní černá není pravidlo!)
Ghotic nemá žádná pravidla člověk to musí mít v krvi. Ghots: -Dont´always wear black -Don´t worship satan -Aren´t evil -Don´t want to kill everyone Don´t hate everyone -Aren´t always depressed -Are normajt just liki you....


nepoužívejte .... !!!

1. října 2008 v 18:28 Byliny
Lilek
Blín Černý
Bolehlav
Mák Setý
Mandragora
Čemeřice Černá
Durman
Rulík Zlomocný
Oměj