Červen 2008

Death note

30. června 2008 v 20:25 Anime
deathnote949595


Svět je zlý. Plný vrahů, lupičů, zločinů a nenávisti. Každý dnes myslí jen na to, aby naplnil vlastní kapsy, a to i za cenu něčího života. Koneckonců, vždyť životů je na světě tolik. Co se stane, když jeden zničíme. Pak jsou tu ale lidé, kteří se snaží postavit se proti takovým lidem. Někteří patří k policii. Jiní k obyčejným civilistům. Někteří jsou starší, někteří mladší, a někteří jsou studenti na střední škole s cílem stát se někým, kdo bude mít právo takové lidi trestat. A pak se někomu připlete do ruky zbraň, pomocí které můžete zabít kohokoliv, stačí jen znát jejich tvář a jméno. No co byste udělali vy? Nezačali byste zbavovat svět zla, které pomalu hrozí, že jej pohltí? Nechtěli byste konečně nastolit pořádek a mír? Ale pak je tu další věc. Pokud byste to skutečně udělali... jste si jisti, že se nestanete přesně takovou součástí zla, jakou jsou ti, které trestáte? Nebo snad že nejste ještě o mnoho horší? Jste si jisti, že máte právo rozhodovat o tom, kdo takový trest zasluhuje? A co třeba ti, co jsou obvinění neprávem? Nebo ti, kteří neměli na výběr? Můžete si říkat bůh, ale je bohem někdo, kdo umí život brát, ale neumí ho dávat? Ano, říkat si tak můžete. Ale záleží, jestli tomu tak skutečně je...

Dostávám se konečně k dlouho očekávané recenzi na Death Note, přeslavnou mangu o 108 kapitolách (anime, téměř identické, má 37 dílů), jejíž příběh je z pera Ohby Tsugumi, tajemného autora, o kterém není známo vůbec nic kromě toho, že po nocích posedává s koleny pod bradou a píše (nápadně podobné jistému charakteru z Death Note...;)) a jinak rád sbírá čajové šálky. Spekulací o jeho pravé identitě je mnoho, některé pravděpodobné, jiné absurdní, nicméně jisté není vůbec nic. O ilustraci se postaral Obata Takeshi. A teď zmíním svoji domněnku. Jestli Death Note je skutečně původně manga a pracovali na ní tímto způsobem dva lidé, jak je možné, že identita toho jednoho je naprosto známá, zatímco druhý je jen pouhou záhadnou legendou? Zajisté chtěl autor dosáhnout svého připodobnění k tajemnému agentovi L, který svoji identitu skrývá, jak může. Přesto bych ale usuzovala, že ti dva se musí znát...
Jak vidíte, detektivka začíná už tady, a to jsem ještě ani nezačala mluvit o příběhu samotném. Death Note je prostě obestřený záhadami na všechny způsoby. Sám příběh je velice detektivně laděný. A o čem tedy vlastně je?

Hned na začátku jsme vrženi do úplně jiného světa, do pochmurného světa bohů mrtvých, shinigami. Každý shinigami originálně vlastní jednu knížečku s černými deskami nazvanou Death Note. Pokud do ní napíše jméno člověka, kterého chce zabít, a představí si jeho tvář, stane se tak. Život, který ještě tomu chudákovi zbýval, se pak přičte k životu daného shinigami. Death Note je ale mnohem složitější. Lze uvést i čas a okolnosti smrti člověka. Lze uvést jak zemře. A pokud je to v rámci možností, skutečně se tak stane. A když se náhodou stane, že se nějaký shinigami nudí, prostě si vezme od jiného shinigami další Death Note a upustí ho do světa lidí...
Kde se může stát, že ho najde člověk, v našem případě mladý student a syn policisty, Yagami Light (Lighto, Raito, přepisy jsou různé. Kdyby to bylo na mně, přepsala bych jeho jméno jako Right, což mimo jiné znamená i právo. Bylo by to pěkné symbolické jméno...), kterého den za dnem trápí nejnovější zprávy o zločinech, které se dějí v jeho okolí. Na obálce Death Notu je dopodrobna sepsaný návod o možnostech jeho použití, How to use it. Light mu po přečtení samozřejmě nevěří, takový žertík přece může udělat každý. Jenže zvědavost mu samozřejmě nedá spát a při sledování večerních zpráv zapíše do deníku jméno kriminálníka, o kterém je v televizi právě řeč. A jaké je jeho překvapení, když přesně po čtyřiceti sekudnách (v případě, že smrt oběti není blíže specifikována, zemře daná osoba do čtyřiceti sekund na infarkt) zločinec zemře. Light nemůže uvěřit svým uším, když slyší televizní moderátorku oznamovat jeho smrt.
O den později tedy zkusí zabít znovu. A opět to vyjde. Možnost, že ta dvě úmrtí byla pouhou náhodou, je vyloučená. Tentokrát totiž Light sepsal okolnosti. A ve chvíli, kdy si všechno uvědomí, napadne ho ďábelská myšlenka. Očistí svět od zla. Zbaví ho vší škodné a vytvoří utopii, ve které bude akorát mír, láska a život. Tím začíná jeho kariéra Kiry (z anglického killer, vrah, japonci nejsou schopni vyslovit L), člověka, který vraždí v zájmu spravedlnosti.
Jenže kdyby najednou zničehonic začali všichni zločinci umírat na infarkt, co byste si pomysleli vy? Velká část lidstva byla nadšená, začaly se objevovat nápisy "Do toho, Kiro" a "Ukaž jim, co jsme zač" a podobně. Policie už tak nadšená nebyla. Zabíjet je špatné, i když jde o tak vznešený záměr. A kromě toho... když bude Kira sesílat svůj soud, co budou dělat policisté, soudci, ministerstva spravedlnosti, vojáci...
A do akce byl povolán tajemný agent L. Slavný detektiv, jehož jméno ani tvář neznáme, někdo, kdo celý život čekal přesně na takovouhle příležitost. Nevyřešený případ pro L neexistuje. A začíná napínavá bitva mocností...

Tak vám předem musím sdělit, že toto anime (i manga) není pro každého. Krve tam sice zas tolik nenajdete, nicméně po psychické stránce dokonale propracovaný příběh je skutečně hororem, který se bez krve docela dobře obejde a stejně se u něj budete třást strachy. Alespoň se mnou to tak bylo. Prvních pár dílů uběhlo celkem v klidu, po nich jsem ale už byla v neustálém napětí a když se mi stalo, že jsem neměla další díly, div jsem nemlátila do stolu. L a Kira jsou dva extrémně nadaní detektivové, kteří jsou neustále ve střehu. Jeden jak druhý se občas dopustí omylu, ale okamžitě si to uvědomí a postará se, aby ho skryl nebo napravil. Souboj dvou rovnocenných soupeřů jako by neměl konce, série je plná náhlých zvratů a nikdy nemůžete předem odhadnout, co se bude dít dál. Leccos vám sice dojde a domyslíte si to, ale co a jak se stane, je naprosto nepředvídatelné.
Tomu odpovídají i mistrně zpracované charaktery, některé nóbl, některé vychytralé, některé se záměry, o kterých byste radši ani nevěděli. Způsob jejich myšlení, psychologická stránka, vliv okolností a prostředí, jejich vliv na okolí, to všechno je naprosto podrobně vystižené a člověk si občas říká, zda nebyl příběh zpracovaný podle skutečné události.
Do detailů jsou zpracované nejen situace hlavních hrdinů, ale i všechno okolo, tzn, například jak reagují jiné země, co se v nich mezitím děje, koho posílají do akce, jak se jejich agenti staví k celému případu, jak postupují, co to má za následek... děj je skutečně tak spletitý, že se divím, že něco takového mohla napsat jediná osoba. Zároveň je ale podaný takovým způsobem, že tomu musí rozumět téměř každý. Autor zkrátka neponechal vůbec nic náhodě.
Kresba a animace snad už lepší být nemohou. Postavy a jejich výrazy jsou neuvěřitelně dobře vystižené, obličeje vykreslené do poslední mimické vrásky a stínu pod očima, těla a jejich pohyby naprosto přirozené a jejich okolí vypracované do posledního miniaturního stínu od tužky ležící na stole.
Hudba je kámen úrazu. Doprovod, pokud ho vůbec bude člověk vnímat, se bude líbit téměř každému, tematicky krásně ladí a úžasně doplňuje atmosféru. Metalové openingy a endingy, které se vyskytují v druhé polovině série, jsou ale o něco horší. Mně metal nevadí, často si ho pouštím, když potřebuji trochu rozvířit krev. Některým lidem by se ale mohly zdát písničky od kapel Maximum the Hormone a Nightmare trochu moc, musím zmínit, že se jedná o velmi agresivní hudbu, dokonce i v rámci metalu. Nicméně, vzhledem k celkovému napětí, agresi a pojetí anime vůbec bych řekla, že k ději ladí dokonale.

A jak jste si jistě stačili všimnout, nevytkla jsem Death Note jedinou věc. A řeknu vám proč. Snad úplně poprvé se mi stalo, že jsem narazila na anime, kde jsem nenašla žádnou chybu, nebo alespoň ne takovou, která by stála za zapamatování. Jsem si jistá, že své chyby má, ale pro mě tam žádné nejsou. Samozřejmě vzhledem k možná až příliš velké dramatičnosti děje, ke kombinaci detektivního a hororového žánru a k celkové ponurosti anime se může Death Note setkat s nezájmem, nicméně já ji zařadila mezi má úplně nej anime a nemohu si na ni ani v nejmenším stěžovat. Jsou tu zdůrazněné lidské chyby, pošetilost, mylnost lidského smýšlení a spousta věcí, kterých se lidstvo dopouští a nejsou zrovna žádoucí. Mohla bych snad říct, že se nám autor pomocí této série snaží předat velké poselství.
Jistou zvláštností je, že i přes celkovou náladu Death Notu jsem se při jejím sledování docela často bavila a smála. Některé věci jsou totiž skutečně udělané vtipně, nadlehčeně nebo tak moc absurdně, že se jim člověk prostě musí vysmát. Dle mého názoru smích k této sérii patří, protože pokud chcete sledovat Death Note a ani jednou se přitom neusmát, za chvíli se vám o něm bude i zdát, začnete být paranoidní a budete šílet. Takže se nezapomeňte pobavit.
Tak doufám, že se na Death Note všichni díváte nebo alespoň podíváte, skutečně to stojí za to.;))
Death Note Episode 35 dubbed
Death Note Episode 34 dubbed
Death Note Episode 33 dubbed
Death Note Episode 32 dubbed
Death Note Episode 31 dubbed
Death Note Episode 30 dubbed
Death Note Episode 28 dubbed
Death Note Episode 26 dubbed

Divka z pekla

30. června 2008 v 20:02 Anime

Ubližuje vám někdo...?
Cítíte nenávist...?
Chcete se mu pomstít...?

Vodní rostliny,byliny a plody

30. června 2008 v 19:50 Živly
ALOE: Aloe je ochraná a léčiváí bylina říká se o ní že přináší štěstí
ASTRA: Používá se ve spojení s milostnýni záležitostmi. Ve starověkém řecku byla květinou všech bohů
ČERNÝ BEZ: používa se k vymítání zlych duchů k ochraně a k léčeni je to velice dobrý talisman
FIALKA: Zbavuje člověka pronásledování přináší štěstí ...... ale jestliže přineseter fialku domů přináší neštěstí
HRACHOR VONNÝ: Květ podporoje odnvaho a přináší štěstí
GARDÉNIE: Podporuje duchovnost lásku a duchovnost
HROZNY: jejich semonka se hodí do kouzel mentálních procesů
KOPRETINA ŘIMBABA: CHrání před horečkami a zimníicí
LILIEkvět lilie má ochranou moc umí zlomit i to nejsilnějši kouzlo
LOPUCH: Extrémně jedovatá rostlina zahaní negativtu
MUČENKA: vysílá míruplné vibrace sa klidní hádky
JAHODA: plody z jahod přitahují lásku
KAMILIE: Podporuje lásku a prosperitu
JASMÍN:Přitahuje lásku peníze a podporuje intuici
BANÁN: V kouzlech plodnosti a s penězi je velmi dobrý pomocník

3)Ceste vzdušného čaroděje

25. června 2008 v 20:37 Živly
Cesta vzdušného čaroděje je cestou stálé duševí stimulace a projevu.vítr simbolizuje samomluvo života skrz něj se přenášejí myšlenky i zvuky.
Někteří lidé mohou vzdušného člověka považovat za excentrického a nespolehlivého. Jeho síla spočívá v inteligenci nikoli v selském rozumu.je to neobyčejný snílek a má hlanu v oblacích také často říká nesprávné věci v nesprávnou dobu.Umí lidi rozesmát i když jemu samotnému tečou nervy
Hlavní předostí tohoto mistra větrného živlu je jeho flexibilita: V mysli vzdušného čaroděje je vždy místo pro nějakou změnu Nikdy není přesvédčen že je vše hotovo,práce pro něj bude stale pokračovat.Stejně tak jak nemůžete chitit a spoutat vítr, nemůžete donutit vzdušneho čaroděje aby setrval u jednoho názoru.
Rozhodně není radno vzdušného čaroděje rozzlobit.Dokáže s vami mluvit bes servítků, zasekne se vám přímo do kosti.Jak mile vypukne pomine i jeho zlost a za pět minut už ani neví proč vybuchobval a proč se svami pohádal
Díky své proměnlivé povaze neděla problemi nechat odejít minulost.Dokáže tak překonat i ty nejtragičtější situace. Změní ho sice ale rychle se pohne ku předu.
Poměrně značný sklon má ke klaustrofobii nedokaže si představit byt v malém prostoru s malim množstvim vzduchu.Plaváni a potápěni jsou zřitka kdy jeho koníčkem.
Je to nepúřekonatelný mlsoun sa je velice rostržitý.pokud jste přáteli vzdušného čaroděje bede vas inspirovat a popohánět vás k vašimn snům a přáním. dokáže se odevzdat každému ale nedokáže odpustit zradu jakmile pomine důvěra už nikdy\ nebude patří mezi lidi co nedávají druhou šanci.
Vzdušný čaroděj nežije minulostí ale přítomností

nikoka

24. června 2008 v 14:10 Adresář
věk: 13
bydliště: olomoucký kraj
icq: 371 628 881
zájmy: magie kamenu a telekyneze

Vzdušní čarodějové z horší stránky

23. června 2008 v 15:41 Živly
Dávejte si pozor abyste vzdušného čaroděj nebo něco co je mu hodně blízké neohrozili protože se bude vášnivě bránitpokud se cítí ohrožéený vyvine protitlaky a nespočine.opláci svou zuřivost jen tehdy když na nej zaůtočí .většinou se vyzná v destruktivní magii a magické ukony bere smrtelně vážně. vzdusný carděj umí svého člověka vystřihnoou se svého života

woodoo

23. června 2008 v 14:12 Druhy magie
Sekty provozující černou magii, zabývající se především různými praktikami souvisejícími s ovlivňováním života druhých (láska, náklonnost a další city zajišťované pomocí magie) a na druhé straně ochranou před černou magií protivníků, jejichž významným prvkem je existence zombie (mimochodem, vznik zombie je prováděn podáním tetrodotoxinu z japonské ryby fugu nebo semeny durmanu, takže dojde k omezení duševních schopností, zombie je bez paměti a duševních schopností, má strnulý pohled a poruchy chování) a používání panenky woodoo - zapichováním jehel do těla panenky se navozuje bolest a poruchy v tomtéž místě u očarované osoby

Co je potrba k woodoo

23. června 2008 v 14:11 Druhy magie
Slovo Voodoo jiskří záhadnou energií a navozuje tajuplné pocity. Řekne-li se Voodoo, vybaví se nám černá magie, zaklínání, uhrančivé čarodějnice a šamani, extatické tance a halucinogenní blouznění. Voodoo - to je síla a moc, jimiž můžeme ovládat naše přátele i nepřátele. Harper's Bazaar vám nabízí recept, jak na to.
Co všechno potřebujete
1. Loutky. Nejznámějšími rituály Voodoo jsou kouzelnické obřady s loutkami. Rituální loutku si musíte vytvořit sama. Můžete ji ušít, vymodelovat z hrnčířské hlíny nebo třeba uplácat z těsta a upéct. Podmínkou je, že na její tělo umístíte rituální symbol, který nějak charakterizuje oběť vašeho čarodějnického snažení. Dobře poslouží tajně uzmutá část prádla nebo oděvu oběti, kravata, šátek, čepice, brýle nebo prsten.

2. Zvířecí oběť. Čarodějnický obřad Voodoo bude účinný jen za předpokladu, že během rituálu prolijete čerstvou krev zvířecí oběti. Méně náročné z vás vystačí s živým kuřetem nebo slepicí, daleko silnější emocionální zážitek ale obřad přinese, pokud během něj vlastnoručně zaříznete statného kohouta. Živou drůbež si můžete po předchozí telefonické dohodě koupit například v xaverovské drůbežárně. Pozor ale na ochránce zvířat! Nikdy před nimi neříkejte, jaké máte s kuřetem plány. Argumentem ve váš prospěch budiž skutečnost, že kuře zachráníte před masovou vraždou v drůbežárně a zpestříte mu alespoň konec jeho zoufale stereotypního a až do nejmenšího zobnutí zorganizovaného života brojlera. Při speciálních hromadných rituálech se mohou používat krvavé oběti i jiných zvířat - stylové jsou zejména ovce, krávy nebo kozy.

3. Tanec. Extatické tance jsou základem všech rituálů. Jsou prostředkem, jak se hříšně spojit a vzývat temné bytosti. Často se stává, že kombinace alkoholu, tance, rytmu bubnů a horka z potících se obnažených těl dostává tanečníky do pološíleného stavu, při němž vidí přeludy a halucinace.

4. Bubny. Při rituálu je třeba bubnovat na bubny. Nejrůznější bubny a bubínky z oslí nebo kozlí kůže můžete zakoupit v některé z prodejen s africkým nebo orientálním zbožím. Údery bubnů doprovázejí tanečníky po celou dobu a jejich magický rytmus se stává branou do jiných dimenzí. Obdobné rytmické extáze se staly inspirací pro dunivou techno- hudbu, jejíž účinky jsou zesíleny módními syntetickými drogami.

5. Svaté křídy a černé svíčky. Svaté křídy získáte tak, že si necháte posvětit obyčejné bílé křídy v kostele. Na zem rituální místnosti jimi během obřadu budete kreslit magické znaky. Jednotlivé kulty mají různé znaky, pro všechny je základem kříž. Plamen černých svíček dodá obřadu na tajuplnosti a zaručeně přiláká temné síly.

6. Alkohol a kuřivo. Při temném rituálu je nezbytné hodně pít a kouřit. Tento obyčej má svůj původ v uctívání boha Ghede, který je symbolem poživačnosti. Při obřadech voo doo je třeba pít bílý karibský rum. Kouřit je nejlépe doutníčky. Čím delší a tlustší zvládnete, tím lépe pro vás - a tím hůře pro vaši oběť.

Co můžete vyzkoušet
ČAROVˇANÍ S PANENKOU
Položíte panenku na oltář, kde hoří svíčky a připravíte zvíře pro krvavou oběť. Nejprve vyvoláte temnou stránku ducha Legby. Učení Voodoo o něm hovoří jako o starém muži, který hlídá křižovatky. Je poslem boha a prostředníkem mezi ním a lidmi. Je tím, který plní všechna přání. Jeho temná stránka se nazývá Kalfu, je duchem noci, silou temnoty a jeho symbolem je měsíc. Jakmile se vám podaří vyvolat Kalfu, podříznete kuře nožem pod krkem a jeho krví polijete panenku. Zbytek nalijete do misky a ještě teplou krev vypijete na Legbovu počest. Do panenky opatrně vpíchnete špendlíky nebo bodce v místech, v nichž chcete vašeho nepřítele zneškodnit.

VYVOLÁVÁNÍ MRTV'ÝCH
Jde o přísně tajnou rituální techniku, s jejíž pomocí je možné vydat živého člověka napospas jednomu nebo i více nebožtíkům. Toto riskantní a nebezpečné kouzlo působí zasažené osobě prudký úbytek hmotnosti, krevní výrony, později chrlení krve a smrt.
Pokud se rozhodnete tuto strašlivou kletbu na někoho uvalit, je bezpodmínečně nutné si nejprve zajistit přízeň Barona-Semediho, který je pánem zemřelých. Můžete si jej naklonit zpěvem rituální písně a divoce vášnivým tancem za zvuku bubnů.
Pokud při jeho vzývání postupujete správně, záhy se dostaví extatický stav (záchvat posedlosti). Právě skrze stav změněného vědomí vám sám Baron-Semedi vysvětlí další průběh obřadu a poručí, co musíte vykonat.
Často je součástí jeho příkazu tajuplná půlnoční výprava na hřbitov, kde musíte docela sama položit pod zvláštní kříž (symbol Barona-Semediho) oběti, které si Baron vyžádá. Mějte se na pozoru, protože nemoci tímto kouzlem vyvolané jsou smrtelné a šance na jejich vyléčení je nepatrná!

OCHRANA PŘED SMRTÍ A NEMOCÍ
Pro vykonání tohoto obřadu musíte najít čaroděje se zkušenostmi s kultem Woo-doo. Pokud se Vám to nepodaří, může jeho funkci na zkoušku zastat ten nebo ta z vašich přátel, kdo má k čarování nejlepší vlohy.
Rituál začíná opět vyvoláváním boha Legby - tentokrát jako strážce brány, bez jehož pomoci nemůže žádný jiný duch překročit dimenze našeho světa. Čaroděj požádá Legbu o otevření brány. Vy, protože vás hodlá začarovat, abyste byly chráněny před zlými kouzly a smrtí, se postavíte do středu místnosti. Střed je nejsvatější rituální místo Legby. Proto když účastníci rituálu vstoupí do středu chrámové místnosti, musí čaroděj dvakrát políbit toto místo. Po zemi okolo středu maluje magické znaky.
Před prvními údery do každého ze tří rituálních bubnů okolo sebe čaroděj třikrát pokropí zem čistou vodu, pomocí meče, mačety nebo nože pozdraví čtyři základní prvky - oheň, vodu, vzduch a zemi.
Zúčastnění pak podle pokynů čaroděje buší do bubnů, tancují a zapalují černé svíčky. Čaroděj je polévá medovou vodou (v litru vody rozpustěte čtvrt litru medu a přidejte pomerančovou kůru, hřebíček a kardamon, přiveďte do varu, nechte zpěnit a odstavte). Čaroděj uchopí obětní zvíře - nejčastěji kohouta - a mává s ním nad vašimi hlavami. Pak živému zvířeti vytrhne jazyk a vy ho musíte syrový před jeho očima sníst. Čaroděj kohouta podřízne, jeho krev lije na vaše hlavy a do misky. Čerstvou krev rozředí rumem a vy nápoj vypijete.
Všichni v extázi divoce tancují, rozmazávají si krev po vlasech, po tvářích a po těle, svíjejí se v křeči dosud nepoznané hříšné rozkoše a opěvují velikou sílu boha Legby. Orgastická rozkoš umocněná účinky rumu smíšeného s krví plyne z hlubokého uvědomění, že nyní jste ochráněny nadpřirozenými silami před smrtí a nemocí.
Jak proměnit člověka v zombie? Žádný čaroděj nikdy neprozradí, jak mění lidi v zombie. Podle přísně tajných pokynů nejdříve černou modlitbou zabije duši člověka, ale udrží v něm jeho fyzický život ve stylu zombie. Vše se děje pomocí tance, halucinačních vizi a zpěvu. Podle všeho je zombifikace ve skutečnosti jen složitý biochemický proces, kdy pomocí drog udržujete člověka v existenci zombie.
1 Nejprve se osoba pomocí uklidňovacích drog uvede do stavu, který vypadá jako smrt.
2. Když člověka pohřbí, čaroděj vykope jeho tělo a pomocí stimulačních drog a uvede jeho tělo do životaschopného stavu.
3. Nakonec ho pomocí halucinogenních drog udržuje ve stavu zombie.

CO JE VLASTNĚ VOODOO
Voodoo jako mocný kult, jehož přízračná a strašidelná pověst se rozšířila po celém světě, vzniklo v důsledku prolínání rituálů dominikánské větve křesťanství a prastarých "pohanských" obřadů domorodých obyvatel západního pobřeží Afriky. Kult se dělí na dvě základní části. Označují se jako "loa rada" a "loa petro". "Loa rada" reprezentuje čistou, "bílou" část woodoo a je používána při kultovních náboženských obřadech, které se v zásadě neliší od rituálů ostatních známých náboženství. "Loa petro" je naopak příznačné pro provozovatele čarodejnictví a černé magie. Jistě jste si již domyslely, že pro splnění vašich přání je nutné věnovat se dál jen a pouze poznávání "Loa Petro".

Měsíční magie

23. června 2008 v 14:09 Druhy magie
Jako má Měsíc vliv na mořský příliv a odliv, na nálady lidí a růst květin, má vliv i na magické čarování. Ubývající Měsíc prakticky platí jako optimální doba pro kouzla škodící, / nezkoušejte...uvědomte si příčiny a následky /,ale hodí se i ke studiu starých kouzelných spisů a k začarování negativních energií. Nejstarší kouzla se prý prováděla za tmavých nocí bezprostředně před Novoluním, tj. období, kdy Měsíc na obloze není vidět.
Rituály bílé magie k posílení zdraví, blahobytu a štěstí byly naopak prováděny vždy při přibývajícím Měsíci a ty nejdůležitější dokonce při samotném úplňku, kdy je magická síla absolutně největší a nejúčinější.
Fáze Měsíce při našem narození
Zkuste ze starých kalendářů vypátrat, v jakém postavení byl Měsíc v den, kdy jste se narodili. I to o nás totiž leccos vypoví.
NOVOLUNÍ
Všichni, kteří přišli na svět o novoluní nebo do tří a půl dne po něm, mají tendenci se do všeho vrhat po hlavě a většinou bez přemýšlení.
DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC
Na obloze se objevuje první srpek Měsíce. Lidé narození v této fázi mají potřebu sebeprosazení, chtějí být akční. Věří především sami sobě.
PRVNÍ ČTVRT MĚSÍCE
V této fázi je na obloze vidět půlka měsíce. Pokud jste se v tuto chvíli narodili, může se vám zdát, že celý život stojíte na křižovatkách a pořád se musíte rozhodovat, kudy jít dál.
ÚPLNĚK
Všichni lidé, kteří se narodili o úplňku a v průběhu následujících tři a půl dne, se nejvíce zajímají o témata vztahů. Může jim dlouho trvat, než si uvědomí nejprve sami sebe, a proto mohou v životě zažít vážné krize.
VYPOUKLÝ MĚSÍC
Právě teď měsíční světlo čím dál tím víc sílí, ale pořád to ještě není úplněk. Lidé narození za této fáze věnují spoustu svého času jakémusi sebeobjevování a chtějí z života udělat něco hodnotného. Neustále mají potřebu zdokonalovat se a zlepšovat v tom, co už ale skvěle umějí.
UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC
Luna začíná ubývat. Z jedné strany je trochu zploštělá, ale stále ještě září. Lidé narození v této fázi se rádi předvádějí před ostatními a dokazují, co v nich je. Jsou to rození učitelé nebo také herci a baviči.
POSLEDNÍ ČTVRT MĚSÍCE
Lina je na obloze zase osvětlena jen napůl, tentokrát ale z druhé strany. Lidé narození v této fázi jsou zaměřeni na budoucnost. Někdy mají smysl pro humor a ironii, ale nejsou schopni přijímat vlastní kritiku.
BALZAMICKÝ MĚSÍC
Ze srpku už zůstala jenom stříbrná nitka a pomalu mizí. Lidé narození za balzamické Luny obvykle nejdou s davem, nebo se mu nějakým způsobem vymykají. Mají v sobě často cosi jako prorocký smysl, nebo pocit, že mají nějaké zvláštní poslání.

Ametisová magie

23. června 2008 v 14:08 Druhy magie
Runa: Shyish, kosa
Ametystová magie je nebezpečnou silou, neboť ze všech osmi proudů je nejblíž temné magii chaosu. Vane skrz minulost, přítomnost a budoucnost, prolíná časem a sleduje nepozorovaný proud osudu. Říká se, že je spřízněna se smrtí, je přitahována na hřbitovy, márnice a bojiště a visí jako purpurový stín kolem šibenic.Ametystoví čarodějové jsou zlověstné postavy a často bývají zaměňováni s nekromanty. Nemluví nahlas, ale hovoří skrz tajemnou magii, která jim umožňuje mluvit a vrtat se v cizí mysli. To a jejich sklon v nošení fialových plášťů s kápí a kos jako znaků svého úřadu jim záskává málo přízně, a když kráčejí davem, ten se před nimi rozestupuje. Ametystová fakulta má nejmenší důvěru ze všech říšských fakult a přitahuje neobvyklou pozornost lovců čarodějnic a vymítačů.

Zlatá magie

23. června 2008 v 14:07 Druhy magie
Runa: Channon, také známá jako Chamon, plachtící orel
Zlatá magie je těžká a hustá, vsává se do země, kde je přitahována kovovými rudami, zejména drahými kovy jako je zlato. Podle některých to vysvětluje přitažlivost zlata pro inteligentní rasy a jejich touhu bojovat a zabíjet se proň. Zlatá magie může být použita k ovládání citů, zejména základních jako chtivost, žádostivost a závist. Ale zlatí čarodějové jsou především alchymisté. Jejich znalost metalurgie a schopnost nalézt (a někdo věří vyrobit) zlato učinila jejich fakultu velmi bohatou. Toto bohatství vyneslo zlatým čarodějům ve Starém světě vysoké postavení a ti často slouží jako rádci šlechticům a králům. Jsou také známí pro své umění vyrábět magické předměty z drahých kovů.

Modrá magie

23. června 2008 v 14:06 Druhy magie
Runa-Azyr, kometa moci
Nebeská magie je velmi lehká a snadno zmizí vysoko do vzduchu, kde tvoří mraky mezi oblohou a zemí. Mračna nebeské magie překrucují vzory hvězd a ostatních nebeských těles a jsou to tyto překroucené vzory, které se nebeští čarodějové učí znát a analyzovat. Někteří nebeští čarodějové schopni předvídat budoucnost a vidět znamení na obloze a jejich předpovědi jsou často velmi přesné. Vztah mezi vyššími vrstvami oblohy a nebeskou magií také dává čarodějům schopnost vyvolat blesky a divoké větry, kteréžto schopnosti se dají dobře využít v boji.

Jantarová magie

23. června 2008 v 14:05 Druhy magie
Runa: Ghur, šíp
Jantarová magie je syrová, téměř neschopná zkrocení. Je to síla, která seká jako drápy divoké kočky. Málokdo může úspěšně pracovat s jantarovou magií, jelikož je to primitivní síla vyhánějící rozum u všech krom nejschopnějších. Jantarová magie se shromažďuje na divokých místech světa, v hlubokých lesích daleko od lidských sídel, kde se divoká zvířata toulají v šeru stromů. Jantaroví čarodějové sdílejí něco s divočinou a často žijí v divočině, jsou divocí lovci s přirozenou spřízněností se světem zvířat. Jsou to obvykle samotáři, zřítka klidní v civilizované společnosti. Jantarová fakulta v Altdorfu je jen symbolickým místem k setkávání, většina učení fakulty se odehrává v jeskyních a na mítinách v hlubokých lesích Říše.

Červená magie

23. června 2008 v 14:04 Druhy magie
Runa: Agshy, také známá jako Aqushy, klíč k tajemství

Ohnivá magie je jako horký, suchý vítr vanoucí z pouště. Proudí a vlní se jako plamen a šíří se jako požár přes pouštní písky a sluncem vyprahlá pole. Je přitahována ohněm a horkem a víří v mohutným vírech nad vulkány Hor konce světa. Ohniví čarodějové mají pověst odborníků na oheň a jejich schopnosti sesílat ohnivé koule a požáry mají pro armády skvělé využití. Mají sklon být náladoví s prudkou povahou a nestálými city. Rozzlobenému ohnivému čaroději je lépe se vyhnout.

Zelená magie

23. června 2008 v 14:03 Druhy magie
ZELENÁ MAGIE(PŘÍRODNÍ)
Je založena na pochopení síly země.
Využívá se k léčení pomocí přírodních prostředků, jako jsou bylinky.
Zelená magie může, ale nemusí být pouze prospěšná.
Tento druh magie je využíván například Elfy. Bývá ztotožňována se šamanismem.

Šedá magie

23. června 2008 v 14:03 Druhy magie
ŠEDÁ MAGIE
Je kombinací bílé a černé magie
Bývá označována za univerzální magii a přiklání se k názoru dělení magie pouze podle povahy kouzelníka.
Používána jsou kouzla jak pomocná, tak i škodlivá
Šedou magií je také označována běžná, kouzelnická magie

Černá magie

23. června 2008 v 14:01 Druhy magie
Černá magie termín je patrně odvozen z perského slova, které znamená moc nebo velikost podobně v latině magnus znamená velký, v řečtině megas je mocný, v sanskrtu maha znamená moc. Jejím základem, jak si mnozí myslí, není ubližování, zaklínání, proklínání a očarovávání, ale čistě a pouze využívání energie získané jejím užitím, pro své potřeby. V bílé magii je jaký koli magický úkon použit pro změnu či získání energie třetí straně, bez nároku na získání jakékoli energie pro sebe. V černé magii je tomu právě naopak. Pojem jako "zlá, negativní, špatná jsou tedy zavádějící termíny a to jen proto, že v této magii, je prioritou získat co nejvíce energie pro sebe, ale neznamená to, že tuto energii nelze předat někomu jinému.
Příklad: K černé magii nepostradatelně patří rituály, invokace, "kouzlení". Jedním z nejlepších příkladů černé magie bych z trochou nadsázky poukázal na tak zvanou knihu jménem: Kniha Abramelinova která má základ v Kabale a ukazuje právě, jak získat svého osobního anděla ku prospěchu svému, který nás učí jak ovládnout démony a jak správně zacházet s kabalistyckými čtverci. Při čemž v celé knize je stále dokola doporučováno, že zájmem není škodit, pouze získat pro sebe. Přesto se dá kniha řadit do černé magie.
Zákony: V černé magii, ač se to nezdá platí také zákony. Jedním a tím nejdůležitějším který by měl každý mít na paměti je zákon "akce a reakce". Nikdo by se neměl divit, že pokud vyvolá nějakou energii, bude mu tato energie vrácena a v dostatečné míře posílena, ať již bude záporná nebo kladná.
Praktikování: Pokud již někdo chce začít praktikovat černou magii, měl by si uvědomit, že tato magie není nic neškodného. Každý kdo chce začít praktikovat, by si měl uvědomit několik faktů:
  • Měl by být vyrovnaný sám se sebou. (Být vnitřně silný)
  • Být k sobě upřimný a nepouštět se do magických operací, které jsou nad jeho rámec možností.
  • Uvědomit si že cokoli udělám, vrátí se mě posíleno.
  • Být si vědom toho, že černá magie nemá hranice a je velmi těžké rozeznat hranice přechodu pozitiva a negativa.
Církev vs Magie: Pohled církve (a to nejen katolické) byl je a bude vždy varující. Dle jejího učení člověk nemá nahlížet věci,které mu nepřísluší - věštění a podobně. K ovlivnění počasí má dojít skrze přání-modlitbu. Co je nad to, je ze Zlého. Nejde o to škodit nebo neškodit v tom rozdíl v černotě a bílosti magie není. Dokonce pojem bílá je zavádějící,jako by byla méně nebezpečná. Ona má jen menší sílu,proto může ovlińovat jen trochu. Silná osobnost může oddolat desktrukci- tlakům,které na ní začnou vždy působit až do své smrti-síly totiž vždy vyžadují něco za něco. Je to tvrdý obchod. Na druhou stranu se uznává, že za určitou cenu dostanou lidé počem v dané chvíli touží. Rozhodnutí je na každém. Upřímně horoskopy v časopisech jsou pro zasmání, ale někdy se kolem určitých lidí dějí věci a ono se na konec příjde na to,že si jenom zkoušeli kdysi zaříkávání. Exorcisté pak mají hodně co dělat,aby činy z nerozumu napravili. Zároveń ne vše tajemné souvisí s magií a rituály a rozlyšování je v této věci asi úkol nejtěžší.

Magie vůní

22. června 2008 v 17:22 Druhy magie

Jasmín
Horká vůně stimuluje vášeň a milostnou rozkoš, působí proti rozladění, frigiditě a impotenci.
Kardamon
Člen zázvorové rodiny vynikající čerstvou, okouzlující vůní. Působí přitažlivě na opačné pohlaví.
Meruňka
Éterický olej lisovaný z meruňkového jádra sice nevoní po meruňkách, působí však afrodiziakálně a používá se jako základní olej pro milostné vůně.
Nerol
Extrakt z hořkých pomerančů, pojmenovaný po jedné italské princezně, je vzácný a velmi drahý. Povzbuzuje a vyvolává hypnotický efekt.
Pačuli
Rostlina pochází z Dálného východu a má svou vůní probouzet erotické pocity.

MAGIE SNŮ

22. června 2008 v 16:59 Druhy magie
Lapač snů polštáře a deníky to jsou oblíbené věci čarodějů
Sny nám otevírají otevírají svět za hranicemi běžného vnímanírůzné. Byliny nám moho našim snům přidati na živosti .Posílí naše vědomosti a díky tomusi budeme naše sny lépe pamatovat.Snás pak můžeme jejich znamení a symboly interpretovat do sveho každodenního života.
Sny probíhají na astrálni rovině:v téže rovině se realizuje magie

Vzdušní čarodějové a tradice

22. června 2008 v 16:47 Živly
DUCHOVÉ:
Duchové podněcují v lidech strach i fantazii.najčastěji je lide považujín za duše zemřelích osob duchové se mohou vráti do naši sféry za předpokladu že majínevířízené účty nebo jen potřebují předat důležitýá vzkaz ale můžeme předpokládat že pobyt v naší sféře má nějaký význnam
Duchy lze přivolat či vyyhnat ale to bez záruky vmitací obřady se mohou povést ale i nemusí zaleži na tom jaký duch se u vas nachází
Tyto bytosti můžete vnímat jao mlžnýá opar nebo stínové postavy nebo mohou vypadat přesně jako lidé. Někteří jsou svou povahou agresivní někteři jsou zase hraví zatím co nekteří vám mohou zanechat pocity vůně nebo lechký pocit optického věmu